Blog where Sourcing meets Recruitment
3 aplikace pro hledání kandidátů

3 aplikace pro hledání kandidátů

LinkedIn se v průběhu let stal, pro většinu recruiterů a firem, jedním z hlavních zdrojů jejich kandidátů. I přesto, že vychází hodně článků a návodů o tom, jak hledat na jiných sociálních sítích, jako je Facebook, Twitter, Instagram a další, LinkedIn je stále tím prvním místem, kde většina recruiterů začíná (a někdy i končí) své hledání. Je také stále tím nejlepším zdrojem informací o kandidátech a o firmách. Nicméně je na trhu již existuje několik velmi zajímavých řešení, která Vám pomohou opustit komfortní zónu LinkedInu a výrazně Vám usnadní hledání nových kandidátů.

V tomto článku naleznete krátké zhodnocení tří takových aplikací, které se mohou stát nejen skvělým doplňkem pro Vaše náborové aktivity, ale i vhodnou náhradou LinkedInu. Všechny zmíněné aplikace Vám umožní hledat kandidáty, kteří mají svůj profil na LinkedInu, ale i ty kteří na něm svůj profil zatím nemají. Každá z těchto aplikací má trochu jiné zaměření, ale všechny Vám pomohou najít kandidáty, které jste předtím nebyli schopni najít.

Talentwunder

URL: https://talentwunder.com

Jedná se o specializovaný vyhledávač, který umožňuje prohledávat více než 1,6 miliardy profilů a více než 51 sociálních sítí a webových stránek z oblastí jako jsou obchod, marketing, IT, design a mnoha dalších. Mezi tyto sítě patří LinkedIn, Xing, Behance, Facebook, Meetup, GitHub, Twitter a jiné.

Výhodou tohoto systému je hledání ve všech těchto sítích přes jednoho webové rozhraní, tedy nemusíte mít více různých služeb, nebo vytvářet pro každou stránku unikátní Boolean string či účet.

Nevýhodou této aplikace je to, že se již nebudete moci vymlouvat na to, že nemáte čas hledat kandidáty na Twitteru, protože stále hledáte na LinkedInu. Díky Talentwunder bude Vaše hledání rychlejší a efektivnější a to díky prohledávání všech zdrojů v jeden okamžik.

Díky BigData technologiím a obrovskému množství dat, které Talentwunder každý měsíc zpracovává, také můžete identifikovat profily lidí, kteří jsou nejvíce ochotní se kvůli nabídce práce přestěhovat do jiného města. Sytém Vám také nabídne informaci o tom, jak moc je kandidát otevřen nové pracovní nabídce.

Hiringsolved

URL: https://hiringsolved.com

Hiringsolved není jen aplikací, která Vám umožní najít kandidáty kteří mají profil na internetu, ale díky propojení s vašim informačním systémem pro řízení náboru, jej dokáže najít i tam. Váš informační systém se totiž během několika málo let stal právě tím zlatým dolem na vhodné kandidáty. Je jedno jestli v systému máte tisíce či milióny záznamů, Hiringsolved umožní recruiterům najít tyto kandidáty daleko rychleji než předtím.

Velké množství recruiterů se stále soustředí především na hledání a oslovování nových kandidátů a přitom zapomínají na ty, které již ve svých systémech mají. Tito kandidáti už znají danou firmu a recruiteři také mají jejich údaje, takže odpadá zdlouhavé hledání telefonních čísel a dalších kontaktních údajů. Hiringsolved svým vyhledávačem propojeným s informačním systémem společnosti tak umožní recruiterům zobrazit ve výsledku hledání i právě ty kandidáty, které společnost již má ve své databázi.

Hiringsolved nabízí ale daleko více možností. Pokud ve Vaší společnosti zavádíte Diversity program, Hiringsolved Vám umožní tohle vše ve vyhledávání zohlednit. Také díky umělé inteligenci a strojovému učení, je možné nahrát životopis ideálního kandidáta a systém Vám automaticky vyhledá kandidáty s podobnými znalostmi.

Právě díky využití umělé inteligence se systém naučí, jak recruiteři ve Vaší společnosti pracují a jaké kandidáty přiřazujete k svým pozicím a automaticky vám začne navrhovat další vhodné kandidáty z jejich databáze. Stejně jako Talentwunder, i Hiringsolved vypočítává pravděpodobnost, s jakou je kandidát otevřen změně pracovního místa.

AmazingHiring

URL: https://amazinghiring.com/

Říká se, že to nejlepší si má člověk schovat na konec. Třetím systémem, který Vám chci představit je Systém AmazingHiring, jde totiž o velmi zajímavou aplikaci která jde trochu jinou cestou, než předchozí dva zmíněné systémy. AmazingHiring také prohledává množství různých webových stránek a sociálních sítí, stejně tak jako dva předešlé systémy, ale zaměřuje se daleko více detailněji na vyhledávání kandidátů působící v oblasti techniky, tedy především z oblasti IT. Pokud hledáte projekt manažera, grafika, developera, správce sítě a podobné pozice, tak AmazingHiring je to pravé místo, kde tyto lidi hledat! Přesto i v této aplikaci můžete najít i jiné profily než z oblati IT, třeba profily recruiterů, kteří se zaměřují na technické pozice.

Lidé působící v oblasti IT nepotřebují aktualizovat životopis, nabídky jim většinou chodí sami přes LinkedIn a nebo rovnou na jejich emaily. Je však potřeba si uvědomit, že lidé z IT oboru už dávno netráví svůj drahocený čas na LinkedInu, ale raději přispívají na stránkách jako Github nebo Stackoverflow. A právě AmazingHiring umožňuje prohledávat miliony profilů na těchto a dalších webových stránkách, a to po celém světě. Každý kandidát má v systému svoji profilovou kartu, která vzniká spojením jeho socialních profilů z více jak padesáti různých internetových zdrojů. AmazingHiring každý měsíc rozšiřuje svoji databází o nové profily a přidává kandidáty z dalších lokalit. Pokud se tedy jako recruiter zaměřujete na technický hiring, AmazingHirig by neměl chybět ve Vaší výbavě sourcing nástrojů. AmazingHiring umožnuje také zobrazit kontakty na kandidáty (email, Skype a další.)

Mezi další pozitiva, které AmazingHiring má, lze zařadit i uživatelské rozhraní. AmazingHiring je až neuvěřitelně intuitivní a bude ho tak umět použít i ten recruiter, který zatím neumí vytvářet Boolean stringy. AmazingHiring administrace může také fungovat jako takové malé ATS pro správu kandidátů a umožní Vám tak, mít systém v tom, kterého z kandidátu jste již oslovili, který Vám odpověděl nebo který kandidát je zatím stále v procesu.

Závěrem

Všechny tyto systémy mohou posloužit jako náhrada za LinkedIn, a nebo se stát dalším zajímavým zdrojem kde lze hledat nové kandidáty. Nevěřím, že v tomto okamžiku některý z těchto systémů dokáže LinkedIn zcela nahradit, ale pokud hledáte nové zdroje kandidátů, tak tyto systémy doporučuji vyzkoušet. Každý ze systémů má své plusy a minusy, a vždy záleží na tom, jaké profily lidí aktuálně hledáte. Všechny tyto systémy Vám ale výrazně pomohou při hledání kandidátů. A pokud se zaměřujete na technické talenty, tak právě aplikace AmazingHiring by neměla být Vámi opomenuta!

Všechny tyto systémy zrychlí a zefektivní hledání talentů pro Vaši společnost a pomohou Vám najít i kandidáty, kteří Vám doposud byli skryti. Pokud jste manažer týmu recruiterů, tak díky těmto aplikacím, se Vaši kolegové již nebudou moci vymlouvat, že nemají čas hledat na jiných sítích, než na LinkedInu. Teď budou moci hledat na všech sítí a to v jeden okamžik.

Comments Off
×